Naruto Fan TR


 
AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Ninjutsu

Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
NaraShikamaruErkek Mesaj Sayısı : 1410
Geldiği mekan : Bursa-The Town of Leaf ;)
Meslek : Gelecegin Psikopat Binbasisi
Hobileri : Bomba Yapmak=),Strateji Oyunlari oynamak,Yabanci Dil Ögrenmek,Ramen Yemek,Thaibox
Kayıt tarihi : 18/01/08

MesajKonu: Ninjutsu   C.tesi Şub. 09, 2008 6:18 pm

ISTE BU BÜTÜN NARUTO FANLARINI ILGILENDIREN BI SPOR(biliyorum cok uzun ama okumaya calisin Wink)

Teknik, sanat veya filozofi olarak ninjutsu yaklaşık bir milenyumdur icra edilmektedir. Bu sürenin çok uzun bir bölümünde ninjutsu çok az kişi tarafından çalışılıyor ve gizli bir şekilde az sayıda insana öğretiliyordu. Feodal Japonya döneminde ninjalar korku salan bir üne sahiplerdi. Çok gizli ve sessiz bir şekilde operasyon yapabilecek şekilde eğitilen ninjalar ajan ve suikastci olarak tanınıyorlardı. O dönemin insanları ninjalara Kage ‘Gölge ’ ismini takmışlardı ve görünmez olma gibi doğaüstü yetenekleri olduğuna inanıyorlardı.
Ninjutsu, Ninja, Ninpo kelimelerinin başındaki Nin kanjisi ‘ karakteri ’ gizlenmek, içeri sızmak, metanetli, sabırlı, tahammül anlamına gelmektedir.

: Kişi

Jutsu : Sanat, Teknik

Po : Prensipler, Yol, doktrin

Tarihde Ninjalar ileri düzey savaş sanatları eğitimi almış, ruhsal ve fiziksel olarak en üst düzeyde olan, çevrelerindeki her türlü objeyi silah olarak kullanabilen ve her türlü zor şart altında göreve adapte olan erkek veya kadın savaşçılara verilen isimdir. Ninjutsu çalışan bayanlara Kunoichi, erkeklere ise Ninja olarak hitap edilirdi.

Japonyada bu sanatın ismi Ninjutsu yerine Budo Taijutsu olarak geçer.
Bu :Savaş
Do : Yol,Prensip
Tai :Vücut
Jutsu: Sanat,Teknik

Kısaca SAVAŞ YOLUNUN VÜCUT TEKNİKLERİ olarak çevirmesini yapabiliriz. Adından da anlıyabileceğiniz gibi Budo Taijutsu müsabakası olan bir sanat değildir, tamamen savaş alanında hayatta kalmak üzerine tasarlanmış ölümcül tekniklerden oluşmaktadır.
Ninjanın Filozofisi

Ninjalar kanlı, güç kullanılan savaşlar yerine karanlık, sessiz ve doğanın akışını bozmayacak teknikler kullanarak mücadele etmeyi tercih ederlerdi. Minimum enerji harcayarak görevini yerine getirme, kendini açığa çıkarmadan ve tehlikeye atmadan operasyon yapabilme yeteneğine sahip ninjaları zamanımızın komandolarına benzetebiliriz. Ninjanın felsefesi hayatta kalmak, sevdiklerini ve kendisini düşmandan ne pahasına olursa olsun korumak olarak kısaca açıklayabiliriz. Ninjutsu asla kişisel ego tatmini için kullanılamaz.

Hayatta kalma ve kazanmanın sanatı olan ninjutsu sanatını icra eden Kunoichiler çok iyi bir dansçı, hizmetkâr, ya da geyşa olarak eğitilirler ve düşman kamplarına bu yollarla sızıp gözlem, ajanlık, suikast yaparlardı. Genellikle güzellikleriyle ve çekicilikleriyle düşmanı aldatır ve yelpazesinin, tokasının ya da elindeki çiçeğinin içine gizlediği silahıyla görevini yerine getirirlerdi

Ninja Tarihi

Ninjutsu Çin, Tibet ve geleneksel Japon sanatlarının sentezlenmesinden doğmuş bir sanattır. Eski yazıtlarda ve hikâyelerde Ninjaların Tengu ‘ yarı insan yarı karga ’ bir varlık olduğuna inanılıyordu ve insanüstü güçlere sahip oldukları, insanların akıllarını okuyabildiklerine inanıldığından yerel halk tarafından çok korkulan kişilerdi.

Ninjutsunun tam olarak çıkış yeri ve zamanı bilinmese de Çin’den kaçan bazı savaşçı din adamlarının örneğin; Ikai, Cho Busho, Cho Gyokko 1024 yılında Japonya’nın Kii bölgesindeki ormanlarda ve dağlarda yaşamaya başladılar. Japon Yamabushiler ( dağlarda yaşayan savaşcı rahipler ) Senin ve Gyojalar ( savaşçı dervişler ) tarafından benimsenen bu mistik Çin öğretileri Japon teknikleriyle birleşip ninjutsu sanatını oluşturdu. Kain Doshi, Gamon Doshi, Kasumikage Doshi’nin bu farklı ekolleri sentezleyip birleştiren ve ilk Ninjaların hocaları oldukları söylenir. İleriki yıllarda Ninjalar Mikkoyo mezhebine üye Budistler haline gelmişlerdir.

Örneğin bir ninjutsu ryu’su ( gelenek ya da okul ) olan Togakure ailesi üç nesil sonra Daisuke Togakure tarafından toparlanıp bu günkü ninjutsu sanatının temellerini atmıştır. Ardı ardına gelen savaşlar sonucunda bütün klanını ve samuray statüsünü kaybeden Daisuke, Kyoto bölgesinin güney doğusundaki dağlara sığınmak zorunda kalmıştır. 1162 de Kii yarımadasındaki Çin’in politik ve askeri ayaklanmasından kaçan savaşçı rahip Kain Doshi ile tanışmış ve eskiden IGA bölgesi şu anki Mie bölgesi olan yerde bu mistik savaş sanatı öğretisini çalışmaya başlamıştır.

Bir çok ninjutsu ryusu Honshu adasının güneyindeki dağlarda doğmuştur. Bunlarda en önemlisi IGA Ryu ve KOGA Ryu ninjutsudur. Örneğin Iga ryu ninjutsu Iga bölgesinde konuşlanmış ve Momochi, Hattori ve Fujibayashi klanları tarafından kontrol edilmiştir. Koga Ryu ninjutsu ise Koga bölgesinde konuşlanmış ve ve bilinen 53 aile tarafından kontrol edilmiştir; bunlardan bazıları Mochizukii Ukai ve Nakai’dir.

Kendi özel tekniklerini icra eden birçok ufak ninjutsu ryusu bulunmaktadır. Örneğin Koto Ryu ninjutsu kemik kırma sanatı olarak bilinen Koppojutsu üzerinde uzmanlaşmıştır, sonradan Jujutsu ve Karatenin temel tekniklerini oluşturmuştur. Fudo Ryu ise Shuriken ( fırlatma silahları, bıçak ve çeşitli yıldızlar ) üstüne yoğunlaşmıştır. Kasunoki Ryu bilgi alma, ajanlık üstüne uzmanlaşmış, Kukishin Ryu o zamana göre birçok farklı silah geliştirmiş ve standart silahları değiştirerek etkili savaş teknikleri geliştirmiştir. Gyokko Ryu nun özelliği ise Koshijutsu denen sinir noktalarına saldırı sanatında uzmanlaşmış olmasıdır. Togakure Ryu Ninjutsu ise Shuko denen ele takılan demir pençe şeklinde kılıcı durdurmak, duvarlara ve ağaçlara kedi gibi tırmanmak amacıyla kullanılan bu silahta uzmanlaşmış ayrıca Tetsubishi denen düşmanı yavaşlatmak amacıyla kullanılan yere atılan dikenli, sivri demirden bir silah daha geliştirmişlerdir. Bunun dışında irili ufaklı daha birçok Ryu Ha bulunmaktadır örneğin; Taira, Izuma, Toda, Kashihara, Abe, Sakaue ve Mori gibi Ryular geliştirdikleri gizli sanatlarıyla tanınan ninjutsu okullarıdır.

Ninja Hiyerarşisi

Ninjutsu sanatı şekillendikten sonra ninjalar sırlarını saklamak ve organize hareket edebilmek için bir sistem geliştirdiler. Üç rütbeden oluşan bu sistem herkesin görevini ve sorumluluklarını daha iyi ve düzenli bir şekilde yapabilmesi amacıyla oluşturulmuştur.

Her ryunun başında Jonin denen komutan ya da üst düzey adam olarak adlandırılan bir kişi görev almıştır. Kime saldırılacağını, kimi savunacaklarını ya da hizmetlerin bedeli gibi işleri halledip emirleri verirlerdi.

Jonin ninjaların bir altı olan Chunin ninjalar ya da orta rütbeli ninjalar genellikle operasyon taktiklerini düzenler, hangi ninjayı hangi göreve göndereceğinden, liderlerinin güvenliğine kadar birçok görev üstlenirlerdi. Chuninler aktif olarak savaşta çok az görev almıştır. Eğitimleri bazı dövüş teknikleri, kaçış teknikleri, etkili strateji ve yöneticilik üstünedir.

Genin ( alt düzey ) ninjalar aktif görev alan ajanlara verilen isimdir. Savaşta birebir çarpışan ve bütün savaş teknikleri konusunda uzman olan Genin ninjalar aktif görevde olmadıkları zamanlarda aileleriyle birlikte sıradan bir köylü, çiftçi ya da dilenci kılığında hayatlarına devam ederlerdi.

Eğitim

Babadan oğula gecen ninjutsu teknikleri aile dışına öğretilmezdi, bu yüzden 4 – 5 yaşından itibaren bir ryuya bağlı çocuklar daha oynadıkları oyunlar ile farkında olmadan eğitime başlarlardı. Denge, zıplama, yuvarlanma, yoga tarzı esneme hareketleri, eklem esnekliği, temel vuruşlar, tekmeler çocuk yaştan öğretilirdi. Yaşları ilerledikçe silahsız teknikler, kitleme teknikleri geleneksel Japon kılıcı, tahta silahlar ( bo, jo, hanbo...), bağlı bulundukları ryuya ait özel silahlar, fırlatma silahları ( shuriken ), ip & zincir teknikleri, yüzme & sualtı teknikleri, doğayı okuyabilme, kamuflaj, sessiz yürüme, ağaçtan ağaca veya çatıdan çatıya atlama teknikleri, ata binme gibi birçok fiziksel eğitimin dışında ruhsal ve zihinsel eğitimlerde görürlerdi. Meditasyon yaparak iç kuvvetlerini arttırmayı hedefleyen çalışmaları, düşmanın ruhsal ve fiziksel zaaflarını bulmaya yönelik çalışmalar bunlardan bazıları idi.

Komple bir savaş sistemi çalışan ninjalar doğadan yararlanarak ilaç, çeşitli bomba ve patlayıcılar yapma konusunda da eğitim alırlardı.

Modern Zaman Ninjaları

Çalıştığımız Bujinkan Ninjutsu sisteminin günümüze kadar gelmesi Togakure klanından Toda ailesine geçen bilgilerin Toshitsugu Takamatsu tarafından çalışılması ve bu günkü Bujinkan sisteminin başında olan osteopath Dr.Masaaki Hatsumi’ye ( Soke ) aktarılması ile bizlere kadar ulaşmıştır. Tokyonun kuzeyinde Noda şehrinde halen aktif olarak eğitim veren Soke ( en üst hoca ) 1950 yıllarında aktif olarak savaşa girmiş, düellolarının birinde tek gözünü kaybetmiş ve tarihteki aktif olarak görev alan son ninjalardan biri olan Takamatsu sensei ile çalışma fırsatı bulmuş ve Bujinkan sistemini oluşturan 9 ryunun baş eğitmeni olma hakkını kazanmıştır ve bu 9 okulu birleştirip şu an dojumuzda da öğretilen Bujinkan sistemini kurmuşdur.

Dojo Çalışması

Geleneksel Budo Taijutsu eğitimi ' Keiko Gi ' denen siyah kıyafetlerle çalışılır.

Öğrenci ilk önce temel taihenjutsu ( yuvarlanma ve düşme teknikleri ) öğrenmekle eğitimine başlar, temel kamaeler ( duruşlar ), taisabaki ( kaçışlar ), taihodoki ( vücut tutuşlarından kurtulma ), tehodoki ( el ve kol tutşlarından kurtulma ), dakentaijutsu ( tekme, yumruk, diz, dirsek, kafa vuruşları ve ninjutsuya özel açık el vuruşlar ), jutaijutsu ( eklem kilitleme ) teknikleri öğrenci tarafından özümsendikten sonra öğrenilen taijutsu ( vücudunu savaş sanatı için tam olarak kullanabilmek olarak açıklayabiliriz ) tekniklerinin üzerine kobudo ( her türlü silah ) eğitimi başlar. Eğitimin ilk gününden itibaren daha üst seviyede bir bilinç seviyesine ulaşmak için meditasyon ve altıncı his çalışmaları yapılmaktadır.

Ninjutsu çalışılan diğer Uzakdoğu sanatları ya da dövüş sporları ile karıştırılmaması gereken bir savaş öğretisidir. Unutmayın ki ninjutsu sadece bedeninizi eğitmekle uygulanacak bir sanat değildir. Ruhunuzu ,beyninizi ve vücudunuzu tam olarak eğitmek, egolarınızdan arınıp tek rakibinizin kendiniz olduğunu bilerek eğitiminize başlamanız gerekmektedir. Öğretilen hiçbir teknik dövüşmek üzerine değil hayatta kalma üzerinedir. Yaşam mücadelenize devam ederken geleneksel ninjutsu çalışması ile daha huzurlu, mutlu, sağlıklı ve kendinizi güvende hissedeceğiniz bir ortam yaratmayı amaçlamalısınız.

Öğrenci çalışmaya beyaz kuşak ( mukyu ) olarak başlar ve 3 ayda bir kuşak sınavına girer. Shodan ( siyah kemer 1.dan ) seviyesine gelebilmek için 9 kyu ( seviye ) atlanır. Öğrencinin kabiliyeti, ilerleme hızı ve karakteri kuşak atlamasında önemli rol oynar yaklaşık 3 – 4 yıl içerisinde siyah kuşak seviyesine ulaşılabilir.Bujinkan Sistemini oluşturan 9 Ryu Ha

Togakure Ryu

Togakure Ryunun kurucusu Daisuke Nishina idi. Shinanonun bölgesi içinde, Hiei- Zan'a yakın Togakure köyünde Samuray bir ailenin oğlu olarak 1161 de dünyaya geldi. Gençlik yıllarında Daisuke Hiei-Zan dağı üstündeki Tendai tapınağında öğrenim görmüştür. Burada insanın kendini arındırmasını amaçlayan Shugendo sanatını çalışmıştır. Awaza no Kassian savaşında yenildikten sonra, Daisuke Iga dağlarına kaçmak zorunda kalıp burada adını Daisuke Togakure ( kaldığı köye hitaben ) olarak değiştirdi. Buradayken Kain Doshi ile tanışmıştır ve tekniklerini öğrenmeye başlamıştır, Doshi Hakuun Ryu Ninjutsu'nun 3. Sokesidir.

Daha sonra ki yıllarda Daisuke Hakuun teknikleri ile Shugendo çalışmalarını birleştirerek Togakure ryu yu kurmuştur.

Daisukinin arkadaşı ve yüksek rütbeli bir Samuray olan Shima Kosanta Minamota no Kanesada Daisuki nin öğretimi altında çalışıp Togakure Ryunun 2. Sokesi olmuştur.

Shima'nın oğlu Goro Togakure, Togakure Ryu'nun 3. Sokesi Togakureyi bu günkü çalışılan ninjutsu sistemine sokmuş olan insan olduğuna inanılıyor.

Togakure ailesinin tamamı ölene kadar Togakure Ryu onların himayesindeydi. 1625 yılında bu hak Toda ailesine devredildi. Nobutsuna Toda 24. Soke oldu ve Tokagure sistemine Kumogakure Ryu tekniklerini ekledi. Toda ailesi bunlarla beraber Gyokko Ryu ve Koto Ryu Ninjutsuyu da kontrolleri altında bulunduruyorlardı.

Shugendo'nun kuruluşundan yaklaşık 1000 sene sonra Togakure Ryunun 33. Sokesi Hiei- Zan dağında Toshitsigu Takamatsu olarak seçildi.

Gyokko Ryu

Gyokko Ryu; Togakure Ryu, Gikan, Shinden Fudo, Gyokushin ve Kumogakure nin temellerinden oluşur. Bu sanatın Çin deki Tang hükümdarlığından çıktığı sanılır ( 618 - 907 MS). Gyokko Ryunun ilk Sokesi Hogen devrinde Tozawa Hakuunsai idi ( 1156 - 1159) . Buggei Ryu- Ha Daijiten Gyokko Ryuyu Koshijutsu Shitojutsu Ninpo olarak isimlendirir.

Koshijutsu ‘ rakibinizi tek parmak ile devirmek ' anlamına gelir. Bu stil rakibin kaslarını güçlü yumruk blokları ile parçalamayı hedefler. Bununla beraber Boshi Ken gibi yıtrıp kesmeyi amaçlayan tekniklerde kullanılır.

Gyokko Ryu içinde yer dövüşü, kilitleme, fırlatma, kılıç, bıçak ve Bojutsu sanatlarını barındırır

Kuki Shinden Ryu

Özelliği Happo Hikenjutsudur ( saklanmış kılıcın sekiz yolu ). Bir çok farklı silah geliştirmiş ve bunların teknikleri üzerinde yoğunlaşmışlardır.

Shinden Fudo Ryu

Shinden Fudo Ryunun kurucusu daha önceden Çin Kempo boksu çalışmış olan Izumo idi. 2. Soke Minamoto Hachiman Tamenari bugün gördüğümüz teknikleri bir araya getirmiş ve gerçek kurucusu olarak düşünülür. Bu okulun iki tip dövüş stili vardır, Dakentaijutsu ve Jutaijutsu. Bunlardan ayrı olarak Hojo jutsu (iple etkisiz hale getirme sanatı ), Yari (mızrak), Ono (savaş baltası ), O-Tsuchi ( savaş çekici ) ve Naginata da öğretilmekteydi.

Shinden Fudo Ryu doğanın kanunlarını kullanır, ve bu yüzdende temel duruşlar bulunmaz. Takamatsu nun dedesi Toda Shinryuken Masamitsu Shinden Fudo Ryunun 24. Sokesi ve aynı zamanında Bikenshin Ryu da uzman ve öğretmeniydi. Shinden Fudo Ryu Takamatsunun öğrendiği ilk tarz Ninpo idi.

Gyokoshin Ryu

Gyokko Ryuya çok benzer ve kurucusu Sasaki Goeman Teruyoshi'nin Gyokko Ryu'dan olduğu sanılır. Başlarda gizli olarak Kishu ve Takeda bölgelerinde gösterilen Gyokushin Ryu bir süre sonra 1600 yıllarında Toda Nobutsuna ve Togakure Ryu ile birleşmiştir.

Gyukushin Ryu içinde birçok casusluk tekniği barındırması dışında Nagenawa tekniğinide öğretir. Judonun kurucusu Kano Jigoro'nun Kodokan okulunda Gyokushin öğrettiği sanılıyor.

Koto Ryu

Koto Ryu Çin kökenli bir savaş sanatı tekniğidir Chan Busho tarafından Japonya ya getirilmiştir. Gyokko Ryu koshijutsu'nun Sokesi Sakagami Toro Kunishige teknikleri bu gün öğretilen haline çevirmiştir ( 1542 ). İçinde Koppojutsu ( kemik kırma teknikleri ) ve Kyusho ( basınç noktaları ) bulunduran bir sistemdir. Koto Ryu aynı zamanda rakibin gözüne kılıçı kafa üstünde tutan bir Kamae (duruş) yaparak ( Mangetsu no Kamae ) güneş ışığının yansıtılmasını amaçlayan çok değişik bir kılıç tekniğini de içinde barındırır.

Gikan Ryu

Kawachi no Kuninin Daimyosu olan Uryu Gikanbo tarafından kurulmuştur. Bu stilde birçok özel tekme, yumruk ve fırlatmalar vardır. Gikan Ryu vücudun doğal hareketlerini güç ve teknik için kullanır.

Takagi Yoshin Ryu

Takagi Oriuemon Shigenobu tarafından kuruldu. Tagaki Oriuemon Oshu'daki (şimdiki adıyla Tohoku bölgesi ) Shiraishi kalesinde kılıç eğitiminde başöğretmendi. Aynı zamanda da Takeuchi Ryu Jujutsu, Yoshin Ryu Kodachi ve Kenko Ryu Sojutsu dallarında ustaydı.

Takagi Yoshin Ryu yer dövüşü ve fırlatma teknikleri üstünde ustalaşmıştır kullandıkları diğer teknikler ise Bojutsu ( sopa kullanma sanatı ) ve jujitsu üstünde yoğunlaşır.

Takagi Oriuemon dediği gibi ‘Pamuk gibi yumuşak, yıldırım gibi sert ve bin adamı devirecek cesarete sahip olmak.’ bu ryunun felsefesini açıklamaya yeterlidir.

Kumogakure Ryu

Toda ailesi bir düşünce öğretisi olarak Kumogakure Ryu'yu tahminen 1600lü yıllarda kurmuştur. Bu Ryu rakibi korkutmak için kullandıkları şeytan maskeleri ile ünlüdür. Ayrıca Kamayari denilen ucu kanca şeklinde bir mızrak kullanılırdı. Kumogakure Ryuda hayatta kalma teknikleri öğretilirdi.

Kaynak: Essence of Ninjutsu by Masaaki Hatsumi,ninpodojoturkey.com
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuRaGaRİ

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Yaş : 25
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları
Kayıt tarihi : 05/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   C.tesi Şub. 09, 2008 8:28 pm

allam muhteşem bi spor ve teknikler ninjutsu için başvuruda bulundum inş kabul redilirsem yaz tatilinde başlicam süper olacak benim için ninjutsunun amacı hayatta kalmaktır bu teknik sadece zeka ve dengeye dayalıdır çevik olmak kuvvetten önce gelir esneklik önemlidir ve bununiçin nefes egzersizleri yapılır en basitleri amuda kalkarak nefes egzersizleri mum duruşu felan başlarsam inş profesyonellemeşyi düşünüorum
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
NaraShikamaruErkek Mesaj Sayısı : 1410
Geldiği mekan : Bursa-The Town of Leaf ;)
Meslek : Gelecegin Psikopat Binbasisi
Hobileri : Bomba Yapmak=),Strateji Oyunlari oynamak,Yabanci Dil Ögrenmek,Ramen Yemek,Thaibox
Kayıt tarihi : 18/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   C.tesi Şub. 09, 2008 8:34 pm

hmm bu sporu ustalastira bilmek icin baya bi süre lazim
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuRaGaRİ

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Yaş : 25
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları
Kayıt tarihi : 05/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   C.tesi Şub. 09, 2008 8:40 pm

ustalaşma süresi yok sadece rütbeler ve kuşaklar var siyah kuşak jounin demek daha ilerisi yok çunkü ninjutsuda kan kullanılır yani genetik ve fiziksel yapılar ön planda tutularak her insanın yapısı ve tekniği farklı olacagından bu sporum son seviyesi yok ve ayrıca ölüm tehlikeside taşır bu nedenle musabakası yoktur çokkolay deil yani disiplin ister ben sadece ağaçta denge çalışıorum tatillerde
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Misafir
Misafir
avatar


MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Paz Şub. 10, 2008 2:48 am

Valla Kuragarı nın erkek arkadaşına acıyorm affraid
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
KuRaGaRİ

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Yaş : 25
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları
Kayıt tarihi : 05/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Paz Şub. 10, 2008 9:29 am

kra_tos demiş ki:
Valla Kuragarı nın erkek arkadaşına acıyorm affraid
acıma ben haketmeyeni dövmem hem nie elimi boşu boşuna yoruyum zaten aciioo nese konu daılmasın
bu arada ninjutsunun el muhühürleri böle olağan ustu güçler oluşturmaz sadece bilek ve eklem kondisyonunu sağlar daha fazla çeviklik extra denge ve kandolaşımını hızlandırır vede en önemlisi hızlanan kan dolaşımı ile birlikte vücüt ısısı artar böylece acı hissini %75 kadar azaltır
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
kaleydeskop
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 78
Geldiği mekan : samsun
Meslek : yok
Hobileri : yok
Kayıt tarihi : 22/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Paz Mart 02, 2008 12:26 am

yav kuragari
hakketen ninpo dojoyomu gidiyon
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuRaGaRİ

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Yaş : 25
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları
Kayıt tarihi : 05/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Paz Mart 02, 2008 10:17 am

kaleydeskop demiş ki:
yav kuragari
hakketen ninpo dojoyomu gidiyon
okul var bu zamanlar gidemem ama yaz tatilinde ninjutsuya başlama ihtimalim yüksek başvuruda bulundum nin jutsu olmazsa hapkidodaya gidicem heheh
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
kaleydeskop
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 78
Geldiği mekan : samsun
Meslek : yok
Hobileri : yok
Kayıt tarihi : 22/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Paz Mart 02, 2008 5:50 pm

ninjutsuda suda yürüme gibi şeyler varmıdır acaba.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuRaGaRİ

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Yaş : 25
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları
Kayıt tarihi : 05/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Paz Mart 02, 2008 6:17 pm

kaleydeskop demiş ki:
ninjutsuda suda yürüme gibi şeyler varmıdır acaba.
ehum hemen cvp veriim aslında var gibi yani suda batmaya çok meilli olan bi cisim koyuyorlar onun üzerinde koşuosun bi gölde yapılıyor ama yinede normal suda yürüme yok tabiii ana bu cisim ahşap çubuklardan yapılma bi köprü gibi oluyor çoğunlukla ve ip kopmaya çok meiilli bağlandıı için suyun dibini boyluyosun ağaçtan düşmek daha eğlenceli bence heheh kakashi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Walimu

avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 95
Yaş : 24
Geldiği mekan : İzmir
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Bilgisayar, müzik, anime vs..
Kayıt tarihi : 04/03/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   C.tesi Mart 08, 2008 8:40 pm

Peki acıyı %75 azaltıyor dedin.Nasıl oluyor bu bi anlatsana ne yapıyorsun?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Alucard_Naruto
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 148
Yaş : 25
Geldiği mekan : ShikaKiNaCho(ne alakaysa xD)
Meslek : Öğrenci(bitmeyen çile)
Hobileri : Shinigami,Shinigami,Shinigami.Naruto,
Kayıt tarihi : 23/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 7:49 pm

slm arkadaşlar ben chuunin olarak kalmıştım 2 kez tökezledim sınavda hocadan iyi bi dayak yedim taşındığım için bidaha devam edemedim Razz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuRaGaRİ

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Yaş : 25
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları
Kayıt tarihi : 05/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 7:57 pm

Walimu demiş ki:
Peki acıyı %75 azaltıyor dedin.Nasıl oluyor bu bi anlatsana ne yapıyorsun?
acıyı azaltma genellikle chakra kapısı açılarak yaılır yani kan dolaşımını hızlandırmak lazım onuda bilinçli ve biliçsiz olarak yaparsın zaten ama biliçli olması için meditasyon yani nefes egzersizleri işe yarıyor heheh
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Alucard_Naruto
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 148
Yaş : 25
Geldiği mekan : ShikaKiNaCho(ne alakaysa xD)
Meslek : Öğrenci(bitmeyen çile)
Hobileri : Shinigami,Shinigami,Shinigami.Naruto,
Kayıt tarihi : 23/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 8:01 pm

hiç unutmam bacağıma bi kere kunai batmıştı çok berbat bişiydi :S
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuRaGaRİ

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Yaş : 25
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları
Kayıt tarihi : 05/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 8:05 pm

Alucard_Naruto demiş ki:
hiç unutmam bacağıma bi kere kunai batmıştı çok berbat bişiydi :S
benimde başıma geldi ama yara baya bi iz bırakıo
allahtan bende fazla iz bırakmadı
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Alucard_Naruto
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 148
Yaş : 25
Geldiği mekan : ShikaKiNaCho(ne alakaysa xD)
Meslek : Öğrenci(bitmeyen çile)
Hobileri : Shinigami,Shinigami,Shinigami.Naruto,
Kayıt tarihi : 23/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 8:20 pm

ya biraz saçma gelcek ama çakmağın içindeki o sıvıyı kullanarak ağzımdan katon goukakyo çıkarmaya çalışcam sizce olurmu????
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Namikaze Minato

avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 1489
Yaş : 27
Geldiği mekan : Demonic World
Meslek : Dark Slayer
Hobileri : Futbol , anime , manga
Kayıt tarihi : 16/11/07

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 8:22 pm

bence yanıp ölüceksin lol!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Artemis

avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 452
Yaş : 25
Geldiği mekan : İst.
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Bakuman...
Kayıt tarihi : 22/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 8:35 pm

Biraz baktımda hiç bir yer sene ortasında öğrnci almıyor artık seneye denerim ama bana önerebileceğiniz bir yer var mı?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Alucard_Naruto
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 148
Yaş : 25
Geldiği mekan : ShikaKiNaCho(ne alakaysa xD)
Meslek : Öğrenci(bitmeyen çile)
Hobileri : Shinigami,Shinigami,Shinigami.Naruto,
Kayıt tarihi : 23/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 9:42 pm

nıahahahaha yaptım yaptım katon goukakyo no jutsuyu gerçek yapan ilk insan benim yeaaaaaaaaah huhuuuuuuu cızbız
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Alucard_Naruto
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 148
Yaş : 25
Geldiği mekan : ShikaKiNaCho(ne alakaysa xD)
Meslek : Öğrenci(bitmeyen çile)
Hobileri : Shinigami,Shinigami,Shinigami.Naruto,
Kayıt tarihi : 23/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 9:44 pm

ama bıyıklarım yandıııı yaaaaaaa olsun bıyıklarımın yanmasına değdi kökü bende deilmi çıkar valla
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
TokioHoteL

avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 644
Yaş : 23
Geldiği mekan : Akatsuki..
Meslek : Öğrenci
Hobileri : Naruto Arena-Sasori-Anime-MsN-Rock..
Kayıt tarihi : 09/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 10:00 pm

Yes yes aferin lol!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
merube erifu

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 466
Yaş : 23
Geldiği mekan : ...
Meslek : ...
Hobileri : gitar çalmak-kitap okumak-uyumak
Kayıt tarihi : 24/05/07

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Perş. Mart 20, 2008 10:12 pm

kuragari sen gerçekten ninjutsuya mı gidiceksin? hangi şehirde oturuyosun? bi söle bana lütfen..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
KuRaGaRİ

avatar

Kadın Mesaj Sayısı : 773
Yaş : 25
Geldiği mekan : dünya
Meslek : öğrenci
Hobileri : anime tasarımı.müzik, düvüş sanatları
Kayıt tarihi : 05/01/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Cuma Mart 21, 2008 2:56 pm

merube erifu demiş ki:
kuragari sen gerçekten ninjutsuya mı gidiceksin? hangi şehirde oturuyosun? bi söle bana lütfen..
mersinde oturuyorum int üzerinden de bakabilirsiniz araştırıp dojoların yerini bulabilirsiniz bu arad ninjutsuya gidemezseniz judoda ona yakın bi spor zaten judo ninjutsunun müsabaka halıne getirilmiş versiyonu ninjutsu öğrenmenin hayati tehlikesi bulunmakta bu nedenle müsabakası yapılmıyor onun yerine judo var
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Alucard_Naruto
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 148
Yaş : 25
Geldiği mekan : ShikaKiNaCho(ne alakaysa xD)
Meslek : Öğrenci(bitmeyen çile)
Hobileri : Shinigami,Shinigami,Shinigami.Naruto,
Kayıt tarihi : 23/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Cuma Mart 21, 2008 4:45 pm

her türlü katon(ateş stili) jutsu öğretilir :D:D:D gururla sölüyorum artıkın :D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
kaleydeskop
Banned


Erkek Mesaj Sayısı : 78
Geldiği mekan : samsun
Meslek : yok
Hobileri : yok
Kayıt tarihi : 22/02/08

MesajKonu: Geri: Ninjutsu   Cuma Mart 21, 2008 4:54 pm

aklıma gelmişken siz neden ninjutsuya spor diyosunuzki o bi savaş sanatı
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Ninjutsu
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Naruto Fan TR :: Diğer :: Uzak Doğu Dövüş Sanatları-
Buraya geçin: